Міждорожний центр ендоскопії
Клінічної лікарні Львіської залізниці

/
Як відбувається гастроскопія?

Процедура розпочинається з орошення вашого горла місцевим анестетиком або з загальної седації. Ви лежите на лівому боці, а ваш лікар вводить ендоскоп через рот у стравохід, шлунок і дванадцятипалу кишку.

При місцевій анестезії може спостерігатись блювотний рефлекс, але диханню ендоскоп не заважає. При загальній седації – діпріваном - ви спите. Процедура займає від 5 до20 хвилин.

Зазвичай заключення про обстеження ви можете отримати в день обстеження, а результати патоморфологічних тестів будуть готові через декілька днів.

Які ускладнення можуть виникнути після гастроскопії?

Після проведення гастроскопії кваліфікованими спеціалістами, ускладнення виникають рідко. Після взяття біопсії або поліпектомії можливе короткотривале підкровлювання, яке самостійно зупиняється. Інший потенційний ризик – реакція на анестезію або загальну седацію, ускладнення з боку серцево-судинної та дихальної систем, перфорація.

Якщо після обстеження у вас виникла гарячка, болі в горлі, затруднення при ковтанні, болі в грудній клітці або в животі, зверніться до вашого лікаря.

Чи вистачає повітря для дихання під час проведення бронхоскопії?

Так, вистачає. Продольний розмір голосової щілини у жінок 15-19 мм, у чоловіків 19-23 мм. Діаметр трахеї у чоловіків в середньому 16-20 мм, в жінок -  15-18 мм. Діаметр терапевтичного бронхоскопа в нашій клініці 5,9 мм. Відповідно залишається достатній просвіт для проходження повітря. До того ж, при проведенні бронхоскопії кожному пацієнту ми подаємо кисень через носовий катетер.

Чи проводиться бронхоскопія під загальним занечуленням?

Бронхоскопія в стані лікарського сну

В даний час проведення бронхоскопії, як і інших ендоскопічних досліджень, в нашому відділенні можливо в максимально комфортних умовах, а саме в стані лікарського сну, під контролем анестезіолога. Для анестезії використовуються сучасні препарати. Під час процедури пацієнт спить і не відчуває жодних неприємних відчуттів.

Бронхоскопія під загальним, ендотрахеальним наркозом.

В деяких ситуаціях проводиться бронхоскопія під загальним, ендотрахеальним наркозом, коли за пацієнта дихає апарат штучної вентиляції легень. Такий тип занечулення використовується нечасто, в складних випадках і при певному стані організма пацієнта.

Чи потрібна госпіталізація для проведення бронхоскопії?

Для проведення відеобронхоскопії під місцевим занечуленням та в стані лікарського сну госпіталізація не потрібна. Пацієнт перебуває під наглядом медперсоналу від одної до двох годин. Потім включається в свій звичайний ритм життя, при необхідності можна поїхати додому і провести залишок дня в спокійному режимі.

У разі проведення обстеження під загальним ендотрахеальним наркозом – госпіталізація на добу необхідна.

Чи болюче дослідження при проведенні бронхоскопії?

При виконанні цього дослідження пацієнт не відчуває болю, оскільки слизова бронхів практично не має больових відчуттів.